• אילון גולד

הקרב על מקום בליגת האלופות בעונה הבאה

שלושה מחזורים נותרו לסיום העונה, תשע נקודות בקופה ועדיין נותר הרבה על מה לשחק גם בצמרת וגם בתחתית הבונדסליגה. אם נתעלם מתרחיש די פראי בו לייפציג מפסידה את כל שלושת המשחקים שנותרו לה, הרי שהיא וגם באיירן כבר הבטיחו את המקום שלהן בליגת האלופות בעונה הבאה. על שני המקומות הנותרים מתחרות שלוש (ואולי ארבע) קבוצות. בואו נעשה סדר במה שנותר להן עד סוף העונה.

מקום 3 – וולפסבורג – 57 נקודות

מה נותר לה? אוניון ברלין (בית), ר.ב לייפציג (חוץ), מיינץ (בית).

וולפסבורג נראית בסך הכל בכושר מצוין, אבל החולשה שלה היא שהיא מפסידה לכל יריבותיה המרכזיות. בסיבוב השני של הליגה היא הפסידה לבאיירן, לדורטמונד ולפרנקפורט, כאשר יש לה עוד משחק מול לייפציג שמחכה לה במחזור ה-33. מעבר למשחק הקשה מול מי שכנראה תוכרז עד אז כסגנית האלופה, יש לה גם משחק לא פשוט מול אוניון ברלין שעוד חולמת על הליגה האירופית והוכיחה לא פעם שהיא יכולה לעשות בעיות גם לקבוצות החזקות ביותר. לאוניון ההגנה הרביעית בטיבה בליגה בעוד וולפסבורג כבשה הכי פחות מבין 5 הראשונות. במחזור האחרון תפגוש וולפסבורג את מיינץ שנראית נהדר בשבועות האחרונים אך עלולה להיקלע לצרות אם היא תפסיד את שני המשחקים הקשים מאוד שעוד מצפים לה, ובתרחיש מסוים היא יכולה להגיע למחזור האחרון בסכנת ירידה כשהיא חייבת נקודות.

מקום 4 – איינטרכט פרנקפורט – 56 נקודות

מה נותר לה? מיינץ (בית), שאלקה (חוץ), פרייבורג (בית).

כאמור, מיינץ עוד נלחמת על חייה ונראית טוב, ולכן היא יכולה להגיע לפרנקפורט ולנסות לעשות לה צרות. מעבר לכך אין ספק שלנשרים יש את רצף המשחקים הכי קל על הנייר, כאשר הם יפגשו את שאלקה שכבר ירדה ליגה ואין לה על מה לשחק מלבד על הכבוד ואת פרייבורג שגם היא ככל הנראה לא תצא מהעונה הזו עם שום דבר פרט למקום במרכז הטבלה. מבחינת היכולת העדכנית של פרנקפורט, היא עם שני הפסדים כואבים בשלושת המשחקים האחרונים לגלדבאך וללברקוזן והיא נראית מעט מעורערת מאז שהמאמן הוטר הודיע על עזיבתו לגלדבאך בתום העונה. יחד עם זאת, היא כן גברה בסיבוב השני הן על דורטמונד והן על וולפסבורג ולכן היא יכולה להיות מעודדת לקראת הישורת האחרונה של העונה ולנסות להבטיח מקום במפעל הבכיר בחשיבותו ביבשת לראשונה מאז שנת 1960.


מקום 5 – בורוסיה דורטמונד – 55 נקודות

מה נותר לה? ר.ב לייפציג (בית), מיינץ (חוץ), לברקוזן (בית).

לאחר המחזור ה-27 של הבונדסליגה הייתה דורטמונד במרחק 7 נקודות ממקום בליגת האלופות והמשימה נראתה קשה מאוד, אך יכולת נהדרת של הצהובים-שחורים במחזורים האחרונים הובילו אותם למרחק נגיעה ונקודה מליגת האלופות בעונה הבאה. יחד עם זאת, יש לה את רצף המשחקים הקשה ביותר מבין שלוש המועמדות המרכזיות, והיא תצטרך להיות חדה וחזקה אם היא רוצה להצליח במשימה. במחזור הקרוב דורטמונד תפגוש את לייפציג שהיא יריבה קשה מאוד ואולי עוד תחלום על לקחת מבאיירן את האליפות, לאחר מכן את מיינץ שכבר הוסבר מדוע היא יריבה מאתגרת, ובמחזור האחרון את לברקוזן שכבר ניצחה את דורטמונד העונה, וגם היא ככל הנראה תצטרך את הנקודות בשביל הליגה האירופית. כאמור, למרות הקאמבק המרשים בפני דורטמונד עומדת משימה לא פשוטה שכן היא צריכה גם לצבור כמה שיותר נקודות במשחקים שנותרו וגם תלויה באיבוד נקודות של שאר היריבות שהוזכרו קודם.


מקום 6 – באייר לברקוזן – 50 נקודות

מה נותר לה? ורדר ברמן (חוץ), אוניון ברלין (בית), דורטמונד (חוץ).

בתרחיש די הזוי בו דורטמונד או פרנקפורט יפסידו לפחות שניים מתוך שלושת המשחקים שנותרו להם, גם לברקוזן, אם תנצח את כל המשחקים שנותרו לה תוכל לזכות במקום בליגת האלופות בעונה הבאה. התרחיש הזה די מופרך לכן קשה להתעסק בו ברצינות, אבל בבונדסליגה למדנו בעבר שהכל אפשרי. לברקוזן מגיעה מעודדת אחרי הניצחון על פרנקפורט אבל בסך הכל היא בעונה ממוצעת שכללה גם החלפת מאמן עם פיטוריו של פיטר בוס לפני מספר שבועות. בכל מקרה הקבוצה תהיה ככל הנראה בליגה האירופית בעונה הבאה ותנסה לא לעשות שם בושות כפי שעושות הקבוצות הגרמניות בדרך כלל, גם בעונה זו.

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול