• טל זמשטיין

הקיץ של שטוטגרט

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, טל זמשטיין על הקיץ שעבר על שטוטגרט


העולה החדשה מן הליגה השנייה, זו שהפסידה להמבורג במירוץ "מי לא עולה לבונדסליגה" עשתה כמה שינויים ומגיעה לעונה שבה כל רצונה הוא להבטיח עונה נוספת בליגה הראשונה. פלגרינו מטראצו, המאמן האמריקני, שכבר חי המון שנים בגרמניה, האריך את החוזה עוד טרם הבטחת העלייה לליגה הראשונה והוא זה שיוביל את הקבוצה גם בעונה הקרובה. תומאס היצלספרגר, שמונה בסוף שנת 2019 למנהל הספורטיבי של המועדון, דוגל בשיטה מאוד חדשנית אבל מאמין בהמשכיות ולכן התחייב למטראצו עוד בטרם ההצלחה.


המועדון חוזר לבונדסליגה לאחר עונה אחת ולאחר שהקבוצה הפסידה כזכור לאוניון ברלין במשחקי המבחנים להישארות. המטרה הברורה של המועדון היא להישאר בליגה הראשונה ולתקוע יתד שם. זהו המועדון הגדול והמסורתי (שחקנים כמו אלבר, באלאקוב, קלינסמן כיכבו שם) ביותר במדינת באדן-ווירטנברג והמועדון האחרון מן האיזור שזכה באליפות (2007).


שטוטגרט הצליחה להשאיר את השוער השוויצרי הצעיר, גרגור קובל, שהושאל בעונה שעברה מהופנהיים, ורכשה אותו תמורת 4 מיליון אירו. עושה רושם שהעמדה הזו מאויישת היטב והחוזה שקיבל השוער הצעיר בתוקף עד 2024. שחקן רכש חדש שהגיע תמורת 4 מיליון אירו ואמור לייצב את ההגנה, הוא הבלם וולדמר אנטון מהאנובר. המועדון החליט שהבלם הותיק הולגר באדשטובר יירד לקבוצת המילואים וכאן יש החלטה על חילופי דורות. פסקל שטרנצל, המגן של פרייבורג שהיה מושאל, נרכש גם הוא ויהיה מעניין לראות כיצד תתפקד ההגנה החדשה ללא באדשטובר ואיך יהיה התיאום בינה לבין החוליות הקדמיות.


לפניהם בקישור ההגנתי ישחק היפני ווטרו אנדו שהושאל מסט. טרוידן ושטוטגרט מימשה עליו את אופציית הרכישה. שחקן חשוב שחזר מהשאלה הוא אריק טומי ששיחק גם בעונה הקודמת בבונדסליגה (בדיסלדורף) ויוסיף מימד של מהירות בכנפיים מקדימה. עוד הגיעו: קונסטנטינוס מוורופאנוס (בהשאלה מארסנל), מומו סיסה (לה הבאר) ואאילטון (קרבאח).


ווטרו אנדו היפני - שטוטגרט מימשה את האופציה ורכשה את השחקן (תמונה: עמוד הטוויטר של שטוטגרט)

מי שעושה רושם שיעזוב הוא הכוכב הארגנטינאי ניקו גונזלס שמחזיק הצעות מאיטליה ואנגליה והביע את רצונו לעזוב. עוד עזבו: נאת' פיליפס (חזר לליברפול מהשאלה) ומריו גומז (פרש).


מצד אחד מצעירה שטוטגרט את השורות ונפרדת מגומז ובאדשטובר, אך הקבוצה עדיין שמרה על שחקנים בעלי נסיון בדמות גונזלו קסטרו ואריק טומי. מאבק ההישארות יהיה קשה אבל לשטוטגרט ללא ספק הכלים, המסורת ומתישהו גם הקהל בכדי לעמוד במשימה.


38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול