• אדם להב

הבונדסליגה לעיוורים

עצמו את העיניים לרגע אחד, נסו ללכת כמה צעדים ולבטח תשימו לב שמאוד קשה להתמצא במרחב. עכשיו נסו לרוץ או לבעוט בכדור. קשה? ספרו את זה לכדורגלני הליגה הגרמנית לכדורגל עיוורים


כבר ב-2008 החלו ספורטאים עיוורים או כאלו עם לקות ראייה לשחק בגרמניה כדורגל בצורה מאורגנת. עד היום חשוב למארגני הטורנירים לקיים את המשחקים באיזורים הומי אדם, לרוב במרכזי הערים שוקקות החיים, בכדי להבהיר לחברה הגרמנית שכדורגל יכול וצריך לחבר בין כל המגזרים. בין הערים שכבר הספיקו לארח את משחקי הליגה לעיוורים תוכלו למצוא את פרייבורג, דיסלדורף, ברלין, גלזנקירשן, האלה, מיינץ ושטוטגרט.


המגרש שהוקם במרכז העיר דיסלדורף, על הטיילת - המשחקים מתקיימים במרכזי הערים בכדי למשוך קהל


בכדורגל עיוורים לא תראו תרגילים או מהלכי כדורגל מרשימים, אין כאן טיקי-טאקה ובעיטות וולה לחיבורים. בכדי שהעיוורים יוכלו בכל זאת לדעת היכן הכדור, מוטמן בתוכו פעמון מיוחד שעוזר לשחקנים להבין במה הם צריכים לבעוט. כמובן שהמשחק לא חף מטעויות ובמשחק ממוצע נשרקות עבירות רבות. המשחקים עצמם מותחים ומסקרנים מאוד, וכשהם מתקיימים במרכזי הערים הם גם מושכים קהל רב, דבר שמעלה את הפופולריות של ענף הספורט וגם גורם לעניין רב אצל ספונסרים רבים, שהתגייסו בשנים האחרונות לטובת הבונדסליגה לעיוורים.


מועדוני הכדורגל המוכרים שלהם קבוצה-עיוורת הם בורוסיה דורטמונד, סט. פאולי ושאלקה 04, שהיו מהראשונות שתמכו בכדורגל עיוורים. לאחרונה הצטרפה לליגה גם הרטה ברלין. שאוחדה עם PSV קלן.


וביום שבת הקרוב, ה-12.9, יגיע זמנן של הקבוצות לפתוח את העונה החדשה. המחזור הראשון ישוחק בעיר ארפורט במזרח גרמניה ויפתח במשחק שיפגיש את מארבורג עם שאלקה. מיד עם סיום המשחק הראשון יעלו סט. פאולי ובורוסיה דורטמונד אל כר הדשא, והמשחק האחרון לאותו היום יפגיש את הרטה ברלין עם MTV שטוטגרט.


משחק ליגה בין סט. פאולי לבורוסיה דורטמונד - הקבוצות ישחקו אחת נגד שניה ביום שבת הקרוב


המחזורים השני והשלישי יערכו שבוע לאחר מכן בעיר דורטמונד כשהמשחק שיסיים את סבב המשחקים בעיר יפגיש את דורטמונד ושאלקה לדרבי הראשון עם קהל לשנת 2020 (כנראה שגם האחרון).


לאחר מכן צפויות הקבוצות לצאת לפגרה קצרה, כששאר משחקי הליגה יושלמו בחודש אוקטובר בהמבורג ובמגדבורג, שם גם תוכרז האלופה לעונת 2020.


ככה נראה משחק טיפוסי בכדורגל עיוורים:


199 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול