• שחר יגאל

הקיץ של בורוסיה מינשנגלדבאך

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, שחר יגאל על בורוסיה מינשנגלדבאך


אין ספק שעובר על עולם הכדורגל קיץ מוזר - פגרה קצרה, תחילת העונה עם חלון העברות שממשיך עמוק עמוק לתוכה והרבה אי וודאות לגבי העתיד. עם המחשבות האלו כל קבוצות הבונדסליגה מנסות להתכונן בצורה הטובה ביותר לעונת 2020/21.

גם בבורוסיה מנשנגלאדבך, שסיימה את העונה האחרונה במקום הרביעי, שמוביל לשלב הבתים של ליגת האלופות, מנסים להתכונן לעונה הקרובה בצל הקורונה. בגלדבך רוצים המשכיות, חולמים על היצמדות לצמרת וחזרה לימים היפים של פעם, בהם הקבוצה הייתה חברה קבועה בין הגדולות של הבונדסליגה.

גם העונה יתבססו בנידרריין על ההתקפה שמורכבת ממרקוס תוראם ואלסאנה פלאה, שהיו אחראיים בעונה שעברה על 20 שערים ועוד 18 בישולים בליגה, קצת יותר מחצי מהשערים שהקבוצה כבשה. אליהם מצטרף הכישרון השוויצרי, בריל אמבולו, שכבש 8 ובישל 5, אך עדיין לא ממצה את הפוטנציאל העצום שלו והעונה בהחלט מקווים בגלדבך שהוא יתפוצץ סוף סוף. אליהם מצטרפים עמודי הטווח של המועדון, יאן זומר בשער, במרכז ההגנה מתיאס גינטר המשתפר, וכמובן לארס שטינדל המצויין. מרקו רוזה פותח את עונתו השנייה כמאמן וינסה לשמור על איזון בקבוצה, להמשיך את היכולת הטובה מהעונה שעברה ולהסתכל לדורטמונד וללייפציג בלבן של העיניים.

רוזה - מקומות 2 ו-3 יחשבו להצלחה ענקית (תמונה: עמוד הטוויטר הרשמי של בורוסיה מינשנגלדבאך)

מי הגיע? עקב המצב הכלכלי שנכפה על כל עולם הכדורגל, יותר מדי רכש לא נעשה עד כה בגלדבך. לא מעט שחקנים חזרו מהשאלות או הוקפצו מקבוצת המילואים, אך שני שחקנים חדשים כן הגיעו, שניהם אוסטרים, שניהם הגיעו בהשאלה. ולנטינו לזארו והנס וולף. לזארו נחשב לשם המעניין יותר, המגן/קיצוני ימני, שכבר מכיר את הבונדסליגה מקרוב, הגיע בהשאלה מאינטר האיטלקית, אליה הגיע אחרי שפרץ לתודעה בהרטה ברלין. לאחר שלא מצא את מקומו באיטליה, חוזר לזארו לגרמניה, וינסה לתקוע יתד בהרכב ולחזור להציג את היכולת שהביאה אותו לאינטר מלכתחילה.

הרכש הנוסף, הנס וולף, מגיע מלייפציג (שאליה הגיע במעבר פנימי מהפרויקט האוסטרי של רד בול זצלבורג), הוא קשר מרכזי, צעיר, עם הרבה פוטנציאל, שינסה להסתנן להרכב.

רשימת המצטרפים המלאה: ולנטינו לזארו (השאלה, אינטר), הנס וולף (השאלה, ר.ב. לייפציג),יאן אולסוובסקי (מילואים), פמאנה קיזרה (קבוצת הנוער), קאן קורט (מילואים), מיכאל לאנג (חזר מהשאלה, וורדר ברמן), אנדראס פאולסן (חזרה מהשאלה, אוסטריה וינה), חוליו וילאלבה (חזר מהשאלה, אלטך), ג'ורדן באייר (חזרה מהשאלה, המבורג), מוריץ ניקולס (חזר מהשאלה, אוניון ברלין, יצא להשאלה נוספת). שחקן נוסף שהוחתם, אך יגיע רק בינואר 2021, הוא ג'ו סקאלי, מגן ימני מארה"ב, שיעבור לאחר שיגיע לגיל 18.

מי עזב? גם בגזרת העוזבים לא היו שינויים רבים, כשנכון לכתיבת שורות ניתן למנות רק ארבעה שחקנים שוחררו, בניהם גם אחד הסמלים הגדולים של המועדון בשנים האחרונות: רפאל הותיק שלא האריך חוזה. הקשר ההתקפי שגם תופקד כחלוץ הגיע לגלדבאך בעונת 2013/14 ונכנס ללב של האוהדים. בעונותיו האחרונות במועדון לא הרבה לשחק בגלל פציעות חוזרות ונשנות אך 71 שערים ו-35 בישולים ב-201 משחקים במדי הסייחים הופכים אותו לאחת מאגדות המועדון.

רפאל - יעזוב את המועדון אחרי 7 שנים (תמונה: דירק פאפגן (Dirk Päffgen), האתר הרשמי של בורוסיה מינשנגלדבאך)


רשימת העוזבים המלאה: טוביאס סטרובל (העברה חופשית, אוגסבורג), מוריץ ניקולס (השאלה, אונסברוק), פביאן ג'ונסון (שוחרר, ללא קבוצה כרגע), רפאל (שוחרר, ללא קבוצה כרגע).

מטרות עיקריות לעונה הקרובה המטרה העיקרית של גלדבך היא להבטיח מקום בליגת האלופות להמשיך ולהיצמד לצמרת. בקבוצה מקווים לקפיצת מדרגה נוספת וכמובן ליותר יציבות, שהייתה חסרה לקבוצה בעונות האחרונות. עוד לא ידוע איזו הגרלה תחכה לסייחים בשלב הבתים של ליגת האלופות, אך כבר עכשיו ברור שהעפלה משלב הבתים תיחשב להצלחה גדולה.


76 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול