• דניאל גרון

הקיץ של אאוגסבורג

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, דניאל גרון, מחוג אוהדי אאוגסבורג בישראל, על הקיץ שעבר על אאוגסבורג


אף אחד מאוהדי ואנשי פ.צ אוגסבורג לא קונה תסריט כמו שהיה בעונה הקודמת. הקבוצה מחבל בוואריה כבר חמש שנים נקלעת למאבקי הישרדות קשים, אך בעונה האחרונה זה היה ממש עד הרגע האחרון, דבר אשר גרם להרבה דפיקות לב אצל האוהדים ואף לחילופי מאמנים על הקווים.


מרטין שמידט, שהחליף מנואל באום עוד באפריל ב-2019 ,קיבל את ברכת הדרך לבנות את הקבוצה כפי שהוא רואה בקיץ הקודם. שמידט לא הצליח להוציא את אוגסבורג ממאבקי התחתית ושילם על כך במשרתו, כשהייקו הרליך החליפו, עמד במשימה והשאיר את הקבוצה בליגה הראשונה.


כעת, הרליך יפתח את העונה העשירית ברציפות של אוגסבורג בבונדלסיגה ויקווה להבטיח עתיד ורוד הרבה יותר ממה שהיה בשנים האחרונות. ההנהלה מצפה ומקווה שאוגסבורג תצליח לצאת מהסיטואציה הזו בה היא כל שנה מועמדת לירידה. כמו כן, הקפטן האהוב דניאל באייר בן ה-36 תלה את נעליו והמועדון מינה את ג'פרי וואליאו לקפטן החדש.הייקו הרליך - השאיר את הקבוצה בליגה וינסה להוביל את הקבוצה לעונה רגועה (תמונה: הטוויטר הרשמי של אאוגסבורג)


מי הגיע

הרכש הנוצץ ביותר שהגיע העונה הוא ללא ספק דניאל קליגיורי. הקשר הימני האיטלקי, המנוסה מאוד בבונדסליגה, מגיע עם ניסיון רב ובהעברה חופשית משאלקה. בנוסף, המגן הימני של נבחרת פולין הצעירה והכישרון המבטיח, רוברט גומני, הצטרף ויחזק את הקו האחורי. כמו כן, פליקס אדוקאי נרכש תמורת 7 מיליון אירו מוולפסבורג, השוער רפאל גיקיוויץ הגיע בהעברה חופשית מאוניון ברלין (וצפוי מאבק עיקש על אפודת השוער הראשון מול תומס קובק) וטוביאס סטרובל הגיע גם כן בהעברה חופשית מבורוסיה מינשנגלדבאך. בגזרת המושאלים, מיכאל גרגוריץ' חוזר אחרי עונת השאלה בשאלקה.

דניאל קליגיורי - החיזוק של הקיץ. הגיע משאלקה בהעברה חופשית (תמונה: הטוויטר הרשמי של אאוגסבורג)


מי עזב

אין ספק ש"הפצצה" של חלון העברות הייתה כמובן מכירתו של פיליפ מקס לפ.ס.וו איינדהובן. הרבה גבות הורמו כשהמגן השמאלי הכישרוני של אוגסבורג, שהיה מבוקש בקבוצות יותר בכירות מההולנדים החביבים, עבר דווקא לשם תמורת 8 מיליון אירו. כפי שהזכרנו, באייר פרש ואליו הצטרף המגן הימני האוסטרי סטפן ליכשטיינר (שאת העמדה שלו גומני יתפוס). אחרי שלוש וחצי שנים 

טובות במדי הקבוצה, ג'ורג' טייגל חוזר לאוסטריה ועזב את המועדון.


מטרות לעונה הקרובה

המטרה המרכזית של הקבוצה העונה היא להבטיח את ההישארות בשלב מוקדם של הליגה. אחרי שנים של אכזבות ומאבקי תחתית, האדומים-ירוקים מחפשים בעיקר שקט תעשייתי. אם הדבר אפשרי, בקבוצה גם חולמים אולי להשיג כרטיס למפעל אירופי כמו לפני 6 שנים. אוגסבורג תתחיל את הליגה במשחק חוץ לא פשוט מול אוניון ברלין, אך לשמחתה פתחה את העונה עם עלייה  לסיבוב השני בגביע הגרמני אחרי ניצחון 7:0 מול איינטרכט סאלה מהליגה החמישית.

39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול