• אדם להב

הקיץ של פרייבורג

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, אדם להב על הקיץ של פרייבורג


בעונות האחרונות השם הנרדף של פרייבורג הוא ללא ספק כריסטיאן שטרייך. המאמן הסימפטי בן ה-55 מאמן את המועדון הסימפטי מהיער השחור מאז 2012 ולא נראה שהוא מתכוון לעזוב בעתיד הנראה לעין. מערכת היחסים בין שטרייך לפרייבורג החלה ב-1987, שטרייך השחקן שיחק עונה אחת במדיה של פרייבורג והמשיך משם לתחנותיו הבאות בקריירת השחקן הלא כל כך מוצלחת שלו.


דרכיהם של שטרייך ושל פרייבורג הצטלבו שוב ב-1995, שטרייך הצטרף לצוות המקצועי והחל לאמן את קבוצת הנוער של המועדון. חשבתם שהקידום הגיע מהר? תחשבו שוב. שטרייך קודם לתפקיד עוזר המאמן של הקבוצה הבוגרת ב-2007 אבל המשיך לאמן את קבוצת הנוער עד 2011.

כריסטיאן שטרייך - הצטרף למוות המקצועי של המועדון עוד ב-1995 (תמונה: האתר הרשמי של פרייבורג)


ב-2012, אחרי 17 שנים בצוות המקצועי, קיבל לידיו שטרייך את הקבוצה הבוגרת ומאז אף אחד מהצדדים לא רוצה לסיים את מערכת היחסים המיוחדת הזו - אפילו ירידת ליגה בעונת 2014/15 לא גרמה למקבלי ההחלטות לפטר את שטרייך, הקבוצה חזרה אחרי עונה אחת בלבד לבונדסליגה הראשונה ואפילו הצליחה להגיע לליגה האירופית תחת שרביטו את המאמן המיוחד הזה.


עד כאן סיפור האהבה בין הצדדים, שללא ספק ראוי לכתבה צבע נפרדת.


פרייבורג הוא מועדון כדורגל מיוחד בעיני רבים וחלק מהנוף שאנחנו בהחלט אוהבים לראות בבונדסליגה הראשונה. עיר הסטודנטים הציורית נהנית מימים שטופי שמש וביקור באיצטדיון היער השחור הוא בגדר חובה. כמה חבל שימיו של האיצטדיון המיוחד הזה ספורים. המועדון אמור היה לפתוח את העונה באיצטדיון החדש אך משבר הקורונה לא פסח על האיצטדיון החדש, שיהיה מוכן בנובמבר השנה. הבית החדש של פרייבורג יאפשר ל-35,000 צופים להיכנס למשחקי הקבוצה וצפוי להגדיל את ההכנסות של המועדון הצנוע מימי משחקים בעשרות אחוזים.

האיצטדיון החדש של פרייבורג - כמעט מוכן (תמונה: האתר הרשמי של האיצטדיון)


מי הגיע?

הקבוצה צירפה את גוס תיל (הגיע בהשאלה מספרטק מוסקבה) ואת ארמדין דמירוביץ' (נרכש מאלאבס), שני אלו אמורים להיכנס לנעליו של לוקה ואלדשמידט המצויין, שנמכר תמורת 16 מליון אירו לבנפיקה ליסבון. דמירוביץ', יליד המבורג ובוגר מחלקת הנוער של ראזנבלשפורט לייפציג, עבר ב-2017 לאלאבס. משם הושאל החלוץ הבוסני-גרמני המוכשר בעונות האחרונות ולא ממש הצליח למצוא את עצמו, עד שהושאל שוב בעונה האחרונה, הפעם לסט. גלן השוויצרית. דווקא בשוויץ החלוץ חזר לכבוש וב-28 משחקים הצליח להרשית 14 פעמים ולבשל עוד 7 פעמים. את פרייבורג המספרים האלו הרשימו, החלוץ בן ה-22 נרכש ב-3.7 מליון אירו ויקבל הזדמנות נוספת להוכיח את עצמו באחת מחמשת הליגות הבכירות באירופה.


מי עזב?

המועדון הכניס כ-37 מליון אירו בקיץ האחרון ממכירות שחקנים ולכריסטיאן שטרייך צפוי אתגר לא קטן. המאמן יאלץ להסתדר בלי שלושת שחקני המפתח שלו בעונה האחרונה. ללוקה ואלדשמידט, שעוזב כאמור לבנפיקה ליסבון, מצטרפים גם המגן רובין קוך (לידס, 13 מליון אירו) והשוער המצויין אלכסנדר שובולוב (הרטה ברלין, 8 מליון אירו). העזיבה של שובולוב, שגדל במועדון, תכאב במיוחד לאוהדי הקבוצה.


המטרות לעונה הקרובה

פרייבורג הצנועה לא רוצה לזכות באליפות ואפילו לא בונה על מקום באירופה. במועדון מהיער השחור רוצים להישאר בליגה ומקום טוב באמצע הטבלה זו מטרה ריאלית לעונה הקרובה. היצמדות לקבוצות הצמרת ומקום שמוביל לליגה האירופית ייחשב להצלחה אדירה.62 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול