• אלון זנדר

הקיץ של שאלקה

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, אלון זנדר על הקיץ שעבר על שאלקה


טוב, אז התחילה העונה של שאלקה ו- רגע, כמובן שאצל שאלקה עוד לא התחילה.


עוד לא ברור מול מי תשחק בגביע ומתי, שזה כמובן לא באשמתה, אבל כל כך טיפוסי למועדון להיקלע למצבים האלה שהאוהדים רק מושכים בכתפיים. שאלקה התלוננה בחצי פה רק כדי לקבל נזיפה יהירה מהתאחדות הכדורגל הבווארית (שמבחינתה זה שוויינפירת ושילכו כולם להזדיין – על הבעיות של הכדורגל הגרמני ולמה ההתאחדויות האזוריות הן המחסום בפני הפתרונות, בפעם אחרת).


כן, כל זב חוטם ועולל בעריסתו מוציאים מוצץ כדי לרדת על שאלקה כרגע. ודי בצדק, יש לומר. שאלקה הצליחה לשבור שיא מהירות בנפילה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. תקציר האירועים: עם סגל עמוק ומחושב היטב ומאמן צעיר, דינמי וכריזמטי עם שיטה בדוקה וסדורה שאלקה שיחקה בצמרת – למרות הגיל הצעיר של שחקניה. מסוף ינואר באה הנפילה. פציעות (ובעיקר של עומאר מסאקרל ושל בנז'מן סטאמבולי), השאלות שחקנים, חוסר מזל ואז הקורונה שברו את השטף. שחקנים שרגילים שהצופים של ה"גיילסטה קלוב דר וולט" דוחפים אותם הפכו חסרי חשק ואנרגיה. ההרכב הוטלא יחד ונראה כמו תוצאה של הטלת קוביות. לכך הצטרף הניהול הקטסטרופלי. שאלקה ניצלה בעור שיניה מירידת ליגה, ולא ניצחה כבר 16 משחקים רשמיים.


קלמנס טונייס, האוהד והמיליארדר ששלט בוועד המפקח של שאלקה שנים ארוכות הצליח לייצר יותר סקנדלים מהמשפחה המלכותית כולה יחד. יציאה גזענית שלו רק התחילה מפולת שהסתיימה באגודה פושטת רגל ובהטסה לכל הרוחות על אי-תפקודו כשמפעל הבשר ובית המטבחיים שלו הפכו למוקד הדבקה בקורונה שאחראי להדבקתם של אלפי אנשים. שאלקה נאלצה לקבץ נדבות בדמות ערבות של הממשלה האיזורית כדי לשרוד פיננסית. הבלוגר טורסטן וילאנד כבר הציע לצרף את הפוליטיקאים הבוחשים זיגמאר גבריאל וארמין לאשט לוועד המפקח ולדאוג לתזרים מזומנים קבוע – וכך, כקבוצה העממית הרשמית של משלם המיסים אפשר יהיה להתחרות אפילו באוליגרכים, שייחים ובבאיירן.

קלמנס טונייס - האוהד והמיליארדר עוזב את הוועד המפקח של שאלקה (תמונה: האתר הרשמי של שאלקה)


אבל למרות הכל, המצב לא נורא כמו שנראה היה. את הקבוצה עזבו רק אלכסנדר ניבל כדי לחפש את עצמו על ספסל באיירן (ברוך שפטרנו), ווסטון מק'קני (עוד אחד ברשימה של קשרים כמו סאנה, גורצקה, דרקסלר, רק עוד צעיר מהם ועם פוטנציאל לא לגמרי מלוטש, שיהיה לו בהצלחה) ודניאל קליג'ורי (למה? למה עזבתני? מילא). חוץ מזה ספיחים כמו פאבלו אינסואה (חמש שנים ועוד לא הסתגל לליגה? לך, לך חזרה לספרד), יונאס קארל (לא מספיק טוב לבונדסליגה. קורה), ברנארד טקפטאיי החמוד (מאחל לו הופעות יפות בצ'מפיונס והגעה לליגה עדיפה על הבולגרית) וסדריק טוישרט חסר המזל (בהצלחה בברלין, רק לא מולנו, כן?). נכנסו חמישה מיליון ועוד 18 עד 25 יגיעו בסוף העונה מיובנטוס.


למרות מגבלת השכר החדשה (2 מיליון לעונה) מילאה שאלקה את השורות ואפילו מרשה לעצמה להמשיך להחזיק בנביל בנטאלב מגרבץ על הספה בבית. ודאד איביסביץ' (שחקן מלוכלך שאתה שונא אצל היריבה אבל אוהב שיהיה אצלך, פיליפו אינזאגי לעת מצוא כזה) הגיע. כל המושאלים הוחזרו והשתלבו היטב: מארק אות בראשם (רק תראה אצלנו טיפה ממה שהראית בקלן, מחכים לאהוב אותך!), אבל גם סטיבן סז'יבסקי חזר מדיסלדורף, חמזא מנדיל מדיז'ון (רוץ, מנדיל, רוץ!), ראלף פיירמאן מנורבגיה (שוער בונדסליגה טוב) ואפילו סבסטיאן רודי חסר החשק מהופנהיים. שני בלמים טובים עולים מהמילואים/נוער (טימו בקר ומאליק תיאו), ג'אן בזדואן (המק'קני הבא) וניק טאיטאג (הבזדואן הבא, גם אם הוא מבוגר בארבע שנים) לקישור ההתקפי. עם החזרה מפציעות יש סגל סביר לחלוטין, ואפילו מקום למכור כמה ולהשקיט את הקופות הרעבות. שלא לדבר על שחקני עבר חסרי חוזה כמו "פאפא" פאפאדופולוס ודוניס "המופרע" אבדיז'אז' שפתאום מתראיינים ומדברים בשקט ובמקצועיות רבה ומסבירים כמה הם השתפרו והתפכחו (התפקחו?) ויכולים לעזור לשאלקה במצבה, ממש בחינם.


אם אמינה חאריט לא נרכש על ידי אטאלאנטה (פחות מ-25 מיליון יהיה עלבון), ומאחר ושניידר הודיע שאוזאן קאבאק לא למכירה, יש לשאלקה עמוד שדרה טוב מאד (רק בעמדת השוער יש עדיין סימני שאלה. שוברט, תתאפס על עצמך!). ממש היום הצטרף לקבוצה גם גונסאלו פאסיינסייה (חלוץ מרכזי שמבקיע לפעמים. קונספט חדש שבהחלט שווה לנסות) ושאלקה באמת תוכל להתמודד אפילו במרכז הטבלה. כל מה שצריך זו התחלה טובה לעונה. אז מה המשחק הראשון במקום שוויינפירת? אה, באיירן. נו, שאלקה.


גונסאלו פאסיינסייה - הצטרף ממש אתמול מאיינטרכט פרנקפורט (תמונה: עמוד הטוויטר הרשמי של שאלקה)


המטרות לעונה הקרובה?

שיא השיאים – להתמודד על מקום בליגת אירופה

סביר – מתנדנדים בין מרכז הטבלה לתחתית

הגיוני, כי זו שאלקה – הינצלות מירידה במחזור האחרון.

פרס ניחומים – עונה בלי טונייס

52 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול