• אילון גולד

הקיץ של הופנהיים

אנחנו ממשיכים עם פרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, אילון גולד על הקיץ של הופנהיים


הקבוצה הגרמנית שככל הנראה הכי מעניינת את הצופה הישראלי הממוצע עוברת קיץ די מנומנם, כאשר הדבר המעניין ביותר שעבר על הקבוצה מאז סיום הליגה הוא עזיבתו של אלפרד שרודר, שנפרד מעמדת המאמן. שרודר בסך הכל הביא את הופנהיים להישג יפה עם מקום 6 בליגה והעפלה לליגה האירופית, אך חילוקי דעות שלו עם הנהלת המועדון בראשותו של דיטמר הופ השנוי במחלוקת, הובילה לעזיבתו את התפקיד, וכעת הוא עוזר המאמן של ברצלונה - יש שיגידו שזהו שדרוג.


מעניין יותר הוא ללא ספק מחליפו של שרודר, סבסטיאן הונס. המאמן הצעיר בן ה-38 עשה עונה פנטסטית עם קבוצת המילואים של באיירן מינכן שהסתיימה באליפות היסטורית בעונה הראשונה של הקבוצה בליגה השלישית. כמובן שעקב החוקים, באיירן 2 לא יכולה להעפיל לליגה השנייה, אולם מדובר בהישג מרשים מאוד עם קבוצה שמורכבת ברובה המוחלט משחקנים בגילאי 21 ומטה. הונס הוא בנו של שחקן העבר של באיירן ושטוטגרט, דיטר הונס, ואחיינו של מי שהיה עד לאחרונה יו"ר באיירן, אולי הונס.


סבסטיאן הונס - קפיצת מדרגה ומבחן גדול למאמן הצעיר (תמונה: עמוד הטוויטר הרשמי של הופנהיים)


זוהי קפיצת מדרגה רצינית עבור הונס הצעיר, אשר כאמור הקבוצה הבכירה ביותר אותה אימן הייתה בליגה השלישית. למרות זאת, ההצלחה עם קבוצת המילואים של באיירן, והיחסים הטובים בין הנהלות באיירן והופנהיים הובילה לחתימתו בקבוצה בליגה הבכירה שמשחקת גם באירופה, עם שאיפות לסיים פחות או יותר באותו מקום גם בעונה הקרובה.

הבכורה של הונס על הקווים הייתה לא מוצלחת במיוחד. הופנהיים פגשה אתמול את פ.צ קמניץ מהליגה הרביעית במסגרת הסיבוב הראשון של הגביע הגרמני, ונזקקה לבעיטות הכרעה מ-11 מטרים לאחר 120 דקות כדי להעפיל לשלב הבא. קראמריץ כבש פעמיים לזכות קבוצתו, שגם הייתה בפיגור במשחק. בסופו של דבר, הקבוצה עשתה את העבודה, אך זה לא נראה מזהיר במיוחד לקראת פתיחת העונה ביום שבת הקרוב מול קלן.


קראמריץ - כבש לזכותה של הופנהיים בגביע (תמונה: עמוד הטוויטר הרשמי של הופנהיים)


מבחינת סגל השחקנים, אין הרבה שינוי אצל הופנהיים. בחלק ההתקפי ימשיכו להוביל אותה קרמאריץ' המצוין יחד עם דאבור שינסה להרשים לאחר שלא ממש הצליח לעשות זאת בחצי העונה הראשונה שלו בקבוצה. בקישור ישחקו ככל הנראה סקוב הדני הנפלא, יחד עם שחקנים כמו גריליץ', הרכש החדש והבולט של הקבוצה, קאצ'ינוביץ' שהגיע לאחר 5 עונות בפרנקפורט, וכן כריסטוף באומגרטנר הנהדר שהוא אחד השחקנים הצעירים המבטיחים ביותר שיש כעת לבונדסליגה להציע. 


בסך הכל הופנהיים תסתמך בעונה הקרובה על סגל דומה מאוד לזה שהיא שיחקה איתו בעונה שעברה, יחד עם חיזוקים נקודתיים שמרחיבים את סגל הקבוצה לקראת עונה בה היא תשחק בשלושה מפעלים.

המטרה של הופנהיים לעונה הקרובה תהיה בגדול עוד מאותו דבר. הקבוצה תנסה תסיים גם העונה במקום המוביל לליגה האירופית, ולהתקדם כמה שיותר רחוק בטורניר עצמו ובגביע הגרמני. יהיה מאוד מעניין לראות כיצד פילוסופיית המשחק של המאמן הונס תשפיע על הקבוצה וכיצד הוא יעמוד באתגר הגדול העומד לפניו.

40 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול