• סער זאבי

הקיץ של אוניון ברלין

אנחנו ממשיכים בפרויקט פתיחת העונה שלנו - והפעם, סער זאבי על הקיץ של אוניון ברלין


לפני קצת יותר מחודש (07.08) חגגו באוניון ברלין את יום הולדתו ה-100 של האצטדיון הכי מרגש בגרמניה, ואולי אפילו בעולם כולו, ה-"אלטה פרוסטריי". האצטדיון, שנבנה ע"י אוהדי אוניון ב-1920 מונה 22,012 מקומות, כשרק היציע המרכזי מאפשר למבקר לשבת. שאר האיצטדיון מורכב כולו ממקומות עמידה והאוהדים ביציעים האלו לא מפסיקים לעודד ולקפוץ.

קוראי שורות אלו אולי יזכרו את הגג הגאוני של מונדיאל 2014. אוניון ברלין אפשרה לקהל לצפות במשחקי המונדיאל מהדשא של האיצטדיון הביתי ופיזרה ספות בכל חלקי המגרש כדי לתת אווירה ביתית לבאי האיצטדיון. ב-07.08 אמנם לא היו ספות, אבל אוהדים דווקא כן היו. כמעט 5,000 אוהדים באו לצפות במשחק אימון של אוניון וחגגו עם הקבוצה יום הולדת לאיצטדיון.


אז מה עבר על אוניון בקיץ לא קיץ שעבר על ברלין? פליקס קרוס, שלימים שימש גם כקפטן, עזב לאחר 4 וחצי שנים לאיינטרכט בראונשוויג. גם: רפאל גיקוויץ, לאו אופרמן, סבסטיאן פולטר, קן רייכל ולורנץ דל עזבו ללא תמורה.


לעומתם הצטרפו: סבסטיאן גרייסבק, ניקו גיסלמן, רובין קנוך, סדריק טוכרט ואנדראס לותה שהגיעו בהעברות חופשיות. קייטה אנדו פורספקט, שחקן יפני מעניין מאוד הגיע בהשאלה, וה-החתמה של הקיץ מריוס באטלר נקנה ממגדבורג תמורת 1 וחצי מיליון אירו.

ולא! לא, שכחנו את מיודענו מקס קרוזה שעל החתמתו כבר שמעתם אצלנו באתר לפני כחודש.


בקיץ הקודם הביעה אוניון אמון במאמנה אורס פישר שהעלה אותה ליגה והאריכה את חוזהו בעונה נוספת עד סוף עונת 2020/21. לאחר העונה המוצלחת שעברה על הקבוצה שעמדה במטרתה היחידה להשאר בבונדסליגה, בהנהלה מרוצים מאוד מפישר אבל עדיין לא התחילו שיחות לגביי הארכה נוספת. כולנו זוכרים שהעונה השנייה היא לרוב העונה הכי קשה לעולות ליגה, ובאוניון מתכוננים בכל הכח לעוד עונה ארוכה של מאבקי תחתית, בתקווה לתקוע יתד ולהתחיל לייצב את מעמדה של אוניון כחברת קבע בבונדסליגה הראשונה. מן הראוי שאם זה באמת ייקרה, ירוויח פישר את הארכת חוזהו לתקופה ממושכת יותר.

134 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול